Merrni pjese ne konkursin "Pushime FALAS ne Antalya" Post by Radio Travel 
Top Panel

Travel Report

Mes pishave alpine dhe buze detit te kalter, Tekirova.

Mes pishave alpine dhe buze detit te kalter, Tekirova.

Te njohim destinacionet e cover albumeve me te famshme.

Te njohim destinacionet e cover albumeve me te famshme.

Xhevahiret bregdetare te botes.

Xhevahiret bregdetare te botes.

Event Report

"Kukullat" shfaqja e re ne fundjave ne Teatrin e Metropolit.

"Kukullat" shfaqja e re ne fundjave ne Teatrin e Metropolit.

23 April 2014
Celet sot ne MHK, Festivali i Librit dhe Artit.

Celet sot ne MHK, Festivali i Librit dhe Artit.

23 April 2014
Cirku Kombetar sjell ne fundjave " Trokitjet e Pranveres".

Cirku Kombetar sjell ne fundjave " Trokitjet e Pranveres".

21 April 2014

TRAVEL NEWS

E kush nuk eshte dashuruar pas librave te shkrimtarit te madh kolumbian Marke...

Shfaqja e sukseshme e Teatrit te Fierit, komedia "Incidenti" e regizorit Muhamet Xhelili, vjen premiere kete fundjave , te shtunen dhe te dielen ne Akademine e Arteve ne oren 20'00

Degjoni per me...

Një turiste angleze është arrestuar nga policia e Sri Lankës për një tatuazh të Budës në njërin krahë, që sipas autoriteteve ‘ thyen parimet fetare’. Në bazë të një gjykate, gruaja 37 vjeçare do të...

Nokia do te ndryshoje emer.

Thursday, 24 April 2014 09:19

Duket se ka ardhur fundi i emrit të kompanisë celulare Nokia. Bazuar në një dokument drejtuar furnitorëve të shoqërisë i cili qarkullon online, Microsoft është gati ti ndryshojë emrin markës...

Doha se shpejti me nje aeroport te ri.

Thursday, 24 April 2014 09:18

Nga 27 maji Doha ne Katar, qe po kthehet ne nje destinacion gjithnje e me te preferuar nga turistet do te inaguroje aeroportin e ri ne vend. Autoriteti i Aviacionit Civil ne Katar ka theksuar se...

Gjate ketyre muajve ne aeroportin nderkombetar te Sllovenise ne Ljubjane trafiku i pasagjereve eshte rritur me gati 9% me shume se e njejta periudhe e nje viti me pare. Kjo sipas autoriteteve te...

Sektori turistik ne Brazil do te prese nje fluks turistesh gjate eventit te Kupes se Botes 2014. Kete e konfirmon e Keshilli Boteror i Udhetimeve dhe Turizmit gjate nje raporti qe ka mbajtur per...

Kane nisur ne qytetin saudit te Jeddah ndertimi i nje gradacieli qe synon te thyeje te gjithe rekordet boterore. Projekti i ideuar nga princi Al Waleed bin Talal do t’i jape ne 2019 qytetit Jeddah...

Autoritetet australiane kanë përjashtuan mundësinë që nje materiali i gjetur në jug-perëndim të Australi t’i përkasë avionit të humbur të "Malaysia Airlines". Objekti është gjetur gjatë ditës së...

Muajin e kaluar kompania LG nxori informacione në lidhje me orën e saj inteligjente LG G Watch. Ajo shfaqi pamje të kësaj pajisje që vishet në version e saj me ngjyrë të zezë. Tani, kompania koreane...

Aktualisht është vetëm një prototip, por fansat e kartonëve të animuar mund të fillojnë të ëndërrojnë për ta patur një të tillë në dorën e tyre. Në Gjermani është krijuar dorashka e Spider Man...

Big In Tour

Egzit Festival këtë vit nis më 8 korrik

Egzit Festival këtë vit nis më 8 korrik

Rikthehet Bryan Adams! Më 20 qershor  në Gjermani

Rikthehet Bryan Adams! Më 20 qershor në Gjermani

Festivali Botëror i Muzikës në Romë nis më 15 qershor

Festivali Botëror i Muzikës në Romë nis më 15 qershor

Travel in Facts

Los del  Rio - Macarena

Los del Rio - Macarena

Sting - Love Is the Seventh Wave

Sting - Love Is the Seventh Wave

Billy Ocean - "Caribbean Queen (No More Love on the Run)"

Billy Ocean - "Caribbean Queen (No More Love on the Run)"

Shakira  - Hay Amores

Shakira - Hay Amores

Parade in Time – Australi 1969

Parade in Time – Australi 1969

Paul McCartney -  Once Upon a Long Ago

Paul McCartney - Once Upon a Long Ago